Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co na sebe při anglickém ježdění ?

  Rajtky:    Od běžných se liší tím, že nemají na zadku ani na vnitřku nohavic švy. Alespoň na vnitřní straně kolen bývají vypodloženy látkou nebo kůží, aby se zabránilo odřeninám. Začátečníkovi stačí i zateplené džíny, které nejsou tak drahé a lze je nosit i jako běžné kalhoty.

Obrazek

Jezdecké boty :  Jsou vyrobeny z hladké gumy nebo kůže, mívají úzké chodidlo a vysokou holeň, která chrání před odřením. První jezdecké boty postačí gumové, kožené jsou příliš drahé a nevyplatí se koupit dříve, než noha přestane růst a zájem o ježdění je opravdový. Gumové boty bývají tvrdé a v zimě v nich mrznou nohy, snadno se však čistí a zaručeně nepropustí vlhkost. Ještě jsu tu pérka , která jsou nízká a při jejich použivání by jste mněli nosit i chapsy.

Obrazek

Obrazek

Chapsy :  Se používají buď když máte obyčejné tenysky nebo když máte pérka. Chrání a zpevňují nohy.

Obrazek

Přilba :   Začátečníci ji opomíjejí, protože je nepohodlná a vypadá poněkud směšně. Je však velmi důležitá - i ten nejposlušnější kůň může skončit v příkopu. Nešetřete a vyberte si model s ochranou brady.

Jezdecké rukavice :  Umožňují pevněji uchopit otěže a chrání ruce před puchýři a odřeninami. Příjemněji se nosí kožené a jsou i vhodnější, ale levnější  jsou pletené rukavice z bavlny.

Bičík : Umožňuje dát pobídkám větší důraz. Jezdecký bičík na rozdíl od klasického nemá na konci dlouhý kožený řemínek. Neslouží k trestání koní. Vyberte co nejdelší a raději s ozšířeným držadlem, aby nevypadával z ruky.

Ostruhy :  Jsou zapotřebí teprve tehdy, když dosáhnete určitého výcvikového stupně, jinak by bylo jejich používání nebezpečné. Vůbec nejsou zapotřebí když máte nejakého hodného koníka, ostruhy jsou jen pro stracené případy.

 

 Co nasebe při westernu ?
Obrazekklobouk

Obrazekboty

Obrazekkuk na chlapce : westernové oblečení v menší velikosti

Obrazekdivejte se na tu postavu na tý je oblečení 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobrý

(majda, 22. 7. 2008 16:36)

6 jjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeee fffffffaaaaaaaaakkkkkkkkkktttttttttt dddddddddddddooooooooooooobbbbbbbbbbbbrrrrrráááááááá