Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arabský plnokrevník

25. 6. 2007
Arabský plnokrevník ( arab )

Arabský kůň se považuje za nejkrásnějšího ze všech, vyniká povahou i vzhledem. Je to také nejstarší a nejčistší plemeno, pečlivě šlechtěné po tisíciletí.

Výška: Ideální výška araba je mezi 14,2 a 15 pěstmi (144,2 až 152,5 cm)

Vytrvalost: Moderní arab vyniká vytrvalostí, ačkoli je vynikající i v jiných soutěžních disciplínách. Chová se po celém světě ve velkém počtu s vzácným zaujetím a dodnes má příznivý vliv na další plemena.

Kostra: Obrysová linie araba je dána výjmečným utvářením jeho kostry. Má 16 párů žeber, 5 bederních obratlů a 16 ocasních na rozdíl od jiných plemen, která mají uspořádání 18-6-18. Tento rozdíl podmiňuje i vysoké nesení ocasu.

Marengo: Tato rytina zobrazuje císaře Napoleona na jeho oblíbeném koni Marengo, na němž jel i ve své poslední bitvě u Waterloo(1815). Napoleon dával přednost běloušům a měl vlastní chov bílých arabů. Velmi se zasloužil o zařazení arabů do národních francouzkých chovů.

Životnost: Životnost araba je legendární a četné rekordy tohoto plemene ukazují pozoruhodnou vytrvalost. V devatenáctém století se často pořádaly závody na velkou vzdálenost v poušti. Mohly trvat až tři dny.

Chody: Pohyb araba se popisuje jako ,, plavání", kůň se pohybuje jako ve skoku. Arab je ohnivý a odvážný, ale má neobyčejně dobrou povahou.

ObrazekObrazek 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář